lietuviškai  english

Naujienos

 

everStick® specialus stiklo pluoštas

 

Klinikoje pradėtas naudoti naujasis everStick® specialus stiklo pluoštas naudojamas šaknų kanalų kaiščiams ir kulties atstatymui

 

 

,,everStick” stiklo pluošto sutvirtinimai buvo sukurti moderniai, kiek įmanoma mažiau invazyviai odontologijai. Jie pagaminti iš silanizuotų stiklo pluoštelių, šviesa kietinamo dervinio matrikso ir termoplastinio polimero.

,,everStick” produktų serija norima atkreipti dėmesį į minimaliai invazyvią odontologiją, kur sveikus paciento danties audinius siekiama išsaugoti kiek įmanoma ilgiau. Taigi, atsiranda galimybė agresyvesnius gydymo metodus nukelti vėlesniam laikui.

 

IPN - everStick® skaidulų šerdis

 

Vienas sėkmingo gydymo raktų – tai tinkamas pluošto ir kompozito sujungimas. Tik ,,everStick” produktai turi unikalią, patentuotą giliai įsiskverbiančių polimerų tinklinę struktūrą (IPN). Kliniškai, tai užtikrina geresnės kokybės jungtį, tvirtesnę ir patikimesnę aplikaciją bei puikias naudojimosi savybes.

IPN struktūros pranašumas – su restauraciniu paviršiumi galima dirbti net po galutinės polimerizacijos. Paviršiaus atnaujinimas reikšmingas siekiant užtikrinti geresnę jungtį, kuomet:

• prie danties cementuojama laboratorijoje pagaminta restauracija

• kai remodeliuojamos ar taisomos skaidulomis sustiprintų kompozitų (FRC) restauracijos

Dėka IPN struktūros ,,everStick” produktai išsiskiria iš kitų prekyboje esamų pluoštinių

bei kompozitinių medžiagų.

Iš šio stiklo pluošto gali būti gaminami individualūs kultiniai – kaištiniai įklotai

 

 

 

Emalio pažeidimų („baltų dėmių“) mikro –invazyvų gydymas, naudojant karieso infiltracinę sistemą „Icon“

Pagrindiniai šios sistemos privalumai:

 

  • Karieso pažeisto danties nereikia gręžti, išsaugomi sveiki danties audiniai. Kitu atveju šias dėmes tektų pašalinti grąžtu;

  • Procedūra yra neskausminga, trunka 30–40 min., yra paprasta ir pacientui, ir odontologui;

Estetiniai rezultatai yra matomi iš karto.

 

    

Po breketų nuėmimo

Po viršutinio žandikaulio gydymo karieso infiltracine sistema „Icon“

 

 

Iki šiol odontologai ir burnos higienistai taikė du pagrindinius karieso profilaktikos ir pradinio karieso gydymo būdus:

 

  1. Siekiant apsaugoti dantis nuo karieso arba apžiūros metu pastebėjus pirmuosius emalio demineralizacijos židinius, buvo taikomos prevencinės priemonės: profesionalios fluoro preparatų aplikacijos ir individualios, fluoru praturtintos burnos priežiūros priemonės (pastos, geliai);

  2. Diagnozavus ankstyvąjį kariesą, kai danties emalyje dar nėra defekto, tačiau emalio sluoksnis po jo paviršiumi jau yra negrįžtamai demineralizuotas (kariesas „dėmės“ stadijoje), pažeidimai buvo ne plombuojami, o paliekami stebėjimui. Nusprendus plombuoti, tekdavo pašalinti nemažai sveikų danties audinių. Taip pat būdavo skiriamos profilaktinės priemonės, nes dalis pirminio karieso pažeidimų gali stabilizuotis ir kariesas toliau nesivystyti. Deja, profilaktinės priemonės ne visuomet veiksmingos, kartais ankstyvasis kariesas toliau progresuoja ir dantis tenka plombuoti.

 

 

Atsiradus karieso infiltracinei terapijai, demineralizuotą emalio sluoksnį galima sustiprinti ir stabilizuoti negręžiant, išsaugoti sveikus danties audinius. Naudojant šią terapiją vos per vieną vizitą sustabdomas ankstyvojo (pradinio) karieso plitimas ir panaikinamos baltos emalio demineralizacijos dėmės, kurių neįmanoma pašalinti prevencinėmis priemonėmis.

 

Veikiant emalio kapiliarų jėgomis, labai skvarbi skysta derva (infiltratas) įsiskverbia į demineralizuotą emalio sluoksnį ir blokuoja kariesą sukeliančių rūgščių prasiskverbimo kelius. Taip labai anksti sustabdomas karieso vystymasis ir sunkiai prieinamuose tarpdančiuose, ir lygiame dantų paviršiuje.

 

Procedūros eiga

Sustabdyti karieso plitimą naudojant karieso infiltracinę sistemą „Icon“ galima per vieną 30–40 minučių vizitą. Procedūra yra paprasta ir visiškai neskausminga. Jeigu gydomi priekinių dantų pažeidimai, akivaizdus estetinis rezultatas matyti iškart.

 

 

„Icon“ sistema veiksminga, kai pirminis kariesas yra pažeidęs emalį (E1, E2) ir pirmąjį dentino trečdalį (D1). Gilesni dentino pažeidimai (D2 ir D3) gydomi plombuojant dantis

 

Atliekant procedūrą dantys yra izoliuojami koferdamo sistema, o jeigu gydomi tarpdančiai – į juos įspraudžiami kaištukai. Ant danties paviršiaus užtepama speciali medžiaga, kuri pažeisto emalio paviršiuje atidaro poras. Nuplovus gydomus danties paviršius etanoliu ir nusausinus oro srove, ant danties tepama skysta didelio skvarbumo kompozitinė derva. Veikiant kapiliarinei traukai atviros emalio poros „sugeria“ skystą dervą, kuri po to yra sukietinama šviesa. Taip yra sutvirtinamas demineralizuotas dantų emalio sluoksnis ir sustabdomas karieso skverbimasis į gilesnius danties audinius. Esant gilesniems pažeidimams, procedūrą gali tekti pakartoti.

 

Procedūros veiksmingumas

 

Karieso infiltracinė sistema „Icon“ yra labai veiksminga. Klinikinis veiksmingumo rodiklis praėjus trejiems metams po „Icon“ aplikacijos sudaro 89 procentus, lyginant su kontroline grupe, kuriai buvo taikyta tik prevencinė fluoro terapija.

Trejus metus trukusio klinikinio tyrimo metu buvo lyginamas pirminio karieso progresavimas dviejose grupėse. Vienai asmenų grupei buvo taikyta karieso infiltracinė sistema ir individualios prevencinės priemonės (fluoro terapija). Kitai grupei buvo taikoma tik fluoro terapija. Tyrimo rezultatai parodė, kad po trejų metų pirmojoje grupėje tik vienam asmeniui iš 24 reikėjo invazyvaus karieso gydymo – plombavimo. Antrojoje grupėje, kuriai nebuvo taikoma „Icon“ sistema, kariesą gydyti reikėjo 11 iš 24 asmenų. Šis tyrimas patvirtino, kad tarpdančių kariesas, kuris yra išplitęs emalio ribose ir ne daugiau kaip iki pirmojo dentino trečdalio, žymiai veiksmingesnis tuomet, kai kartu su individualiomis karieso prevencinėmis priemonėmis yra naudojama infiltracinė karieso gydymo terapija.

 

Veiksmingas „baltų dėmių“ gydymas naudojant infiltracinę sistemą „Icon“

 

Karieso infiltracinė sistema yra veiksminga ne tik pirminiam tarpdančių karieso gydymui, bet ir lygių danties paviršių gydymui, kuomet kariesas yra dėmės stadijoje ir dar nėra kietojo audinio defektų, kurie gydomi plombuojant dantis. Tokie pažeidimai vadinami „baltomis dėmėmis“.

 

Šypsena po breketų nuėmimo. Ant dantų stebimos baltos dėmės – pirminiai emalio pažeidimai dėl nepakankamos burnos higienos

 

„Baltos dėmės“ – tai pirminiai emalio demineralizacijos židiniai po kietu emalio paviršiumi, ilgainiui galintys išsivystyti į kariesą. Tokių „baltų dėmių“ priežastis yra kariesą sukeliančios bakterijos, kurios prasiskverbė į gilesnius emalio sluoksnius, o jų gaminamos rūgštys ištirpdė tam tikrą kiekį kalcio ir fosforo jonų. Dėl to emalis tapo porėtas, o porose esančios deguonies molekulės atrodo kaip baltos dėmės. Deja, tokie pažeidimai savaime neatsistato.

 

    

 

„Baltos dėmės“ yra didelė estetinė problema, su kuria dažniausiai susiduriama nešiojant breketus. JAV atlikto tyrimo duomenimis, „baltos dėmės“ išsivysto net 46 proc. pacientų po 12 mėn. breketų nešiojimo. Taip nutinka dėl to, kad breketai labai apsunkina individualią burnos higieną ir pacientai gerai neišsivalo dantų, ypač prie dantenų, po breketų kabliukais ir kitur. Baltos dėmės gali susidaryti dėl pirminio karieso, kuomet kariesas nustojo progresuoti ir remineralizavosi. Papildomos priežastys yra spartus minkšto apnašo kaupimasis, dažnas angliavandenių ir rūgščių maisto produktų, gazuotų, energizuojančių ir kitų saldžių gėrimų vartojimas.

 

     

 

 PRIEŠ 11–13 danties gydymą karieso infiltracine sistema „Icon“

 PO 11–13 danties gydymo karieso infiltracine sistema „Icon“