Sekite mus Facebooke!

lietuviškai  english

STILUS OPTIMUS

       dantų implantacijos centras, odontologijos klinika

 

 

 

Naujienos

 

 

Ką reikia žinoti pacientui prieš dantų implantacijos operaciją?

 

Stilus Optimus burnos chirurgas ir LSMU profesorius Gintaras Juodžbalys pataria išsiaiškinti ir žinoti bent 7 esminius klausimus:

1. Reikia žinoti savo sveikatos būklę ir tiksliai informuoti burnos chirurgą, kad būtų parinktas geriausias operacijos ir gydymo planas.

2. Atidžiai susipažinti su siūlomu gydymo ir tyrimo planu, kur aptariami numatomi darbai, terminai, kainos. Turėti plano kopiją.

3. Išsiaiškinti ar reikės papildomų operacijų ar manipuliacijų, kurių prireikia esant nepakankamam kaulo kiekiui.

4. Pasidomėti koks dantų implantas bus dedamas, kokie jo ypatumai.

5. Išsiaiškinti dėl garantijų, kurios suteikiamos dantų implantui. Pasidomėti burnos chirurgo patirtimi.

6. Būtina detaliai žinoti dantų implanto priežiūros ypatumus po operacijos ir protezavimo. Prieš operaciją reikia atlikti burnos higieną.

7. Išsiaiškinti ar galėsite dirbti, ar patins žandas ir panašiai, kad susiplanuoti savo veiklą po operacijos ir išvengti nereikalingo streso.

 

Kuris implanto paviršius yra geresnis – titano, cirkonio ar titano-cirkonio lydinio?

 

Atlikus sisteminę literatūros analizę nustatyta, kad perspektyviausias ir tvirčiausias yra Titano-Cirkonio lydinys. Jis 40% stipresnis už titaną ir pasižymi geresniu bio-suderinamumu. Šiuos implantus rasite Stilus Optimus klinikoje, kur konsultuoja ir gydo profesorius Gintaras Juodžbalys. Tik mokslo ir klinikinio darbo sinergija užtikrins gerą rezultatą!

 

Dantų implantų priežiūros burnos higienos ir metodai ir programos turi būti individualios!

 

Netekus vieno ar visų dantų, juos galime pakeisti dantų implantais. Šiuo metu yra pasiekti pakankamai aukšti implantų išgyvenamumo rodikliai. Tačiau problema yra aplink implantą esančių minkštųjų ir kietųjų audinių uždegimas. Pradžioje tai būna tik lengvas gleivinės uždegimas – perimukozitas, tačiau vėliau, kai prasideda kaulo uždegimas, išsivysto periimplantitas. Jis yra gana pavojingas, nes, sudėtinga sustabdyti kaulo tirpimą, kitaip sakant, periimplantitas sunkiai pasiduoda gydymui.

Viena iš pagrindinių periimplantito atsiradimo priežasčių yra bloga burnos higiena. Burnos higienos ir implantų priežiūros įgūdžius reikia suformuoti dar prieš pradedant dantų implantaciją. Tai yra gydytojo odontologo ir burnos higienos specialisto užduotis. Nepaprastai svarbu žinoti, kad burnos higienos ir dantų implantų priežiūros metodai ir programos yra parenkamos kiekvienam pacientui individuliai. Tai reiškia, kad pacientas turi vieną ar du kartus lankytis pas burnos higienos specialistą, kuris parenka tinkamą implantų priežiūros programą. Plačiau apie burnos higienos programas, kurias Stilus Optimus klinikoje parenka ir skiria burnos higienos specialistė Daiva Mačiulienė, skaitykite čia: Paslaugos

 

Stilus Optimus dantų implantacijos centro ir odontologijos klinikos Endodontologė Jelena Gudač, kuri yra ir LSMU MA Dantų ir burnos ligų klinikos asistentė, LSMU apgynė mokslų daktaro laipsnį! Jelena skaito pranešimą apie endodontinį dantų gydymą.

 

Stilus Optimus dantų implantacijos centro ir odontologijos klinikos Endodontologė Jelena Gudač, kuri yra ir LSMU MA Dantų ir burnos ligų klinikos asistentė, LSMU apgynė mokslų daktaro laipsnį! Jelena skaito pranešimą apie endodontinį dantų gydymą LSMU E. Levino centre. Pranešimas skirtas kaulo atsistatymo tematikai prie endodontiškai pažeistų dantų šaknų. Nauji tyrimai teikia vilčių geresnei endodontinei diagnostikai ir gydymui.

 

Stilus Optimus dantų implantacijos centro ir odontologijos klinikos Endodontologė Jelena Gudač, kuri yra ir LSMU MA Dantų ir burnos ligų klinikos asistentė, LSMU apgynė mokslų daktaro laipsnį!

Disertacijos tema – “Lyginamieji viršūninio apydančio būklės ir šaknų kanalų gydymo kokybės tyrimai, taikant kūginio pluošto kompiuterinę tomografiją bei skaitmeninę rentgenografiją”. Jelenos mokslinio darbo vadovė – Stilus Optimus klinikos kolegė ir LSMU MA Dantų ir burnos ligų klinikos vadovė, profesorė Vita Mačiulskienė. Atliekant šį mokslinį tyrimą buvo panaudotos šiuolaikiškiausios skaitmeninės technologijos. Bendradarbiauta su Švedijos Malmės universiteto kolegomis. Pacientai buvo gydomi ir rezultatai vertinami 2 metus. Tai labai vertingas endodontijos srities tyrimas, reikalingas pacientų gydymui. Įdomu pažymėti, kad Jelena pacientų gydymo kokybei vertinti naudojo sistemą, kurią prieš keletą metų sukūrė kitas Stilus Optimus ir LSMU profesorius Gintaras Juodžbalys kartu su tuometiniu doktorantu, o dabar jau medicinos mokslų daktaru, docentu Tadu Venskutoniu. Panašūs moksliniai darbai dantų šaknų kanalų gydymą daro dar efektyvesnį! Profesorius iš Porto universiteto Pedro De Souza Gomes pasirašo svarbius disertacijos gynimui dokumentus.

 

everStick® specialus stiklo pluoštas

 

Klinikoje pradėtas naudoti naujasis “everStick®” specialus stiklo pluoštas naudojamas šaknų kanalų kaiščiams ir kulties atstatymui.

“everStick®” stiklo pluošto sutvirtinimai buvo sukurti moderniai, kiek įmanoma mažiau invazyviai odontologijai. Jie pagaminti iš silanizuotų stiklo pluoštelių, šviesa kietinamo dervinio matrikso ir termoplastinio polimero.

“everStick®” produktų serija norima atkreipti dėmesį į minimaliai invazyvią odontologiją, kur sveikus paciento danties audinius siekiama išsaugoti kiek įmanoma ilgiau. Taigi, atsiranda galimybė agresyvesnius gydymo metodus nukelti vėlesniam laikui.

 

IPN – everStick® skaidulų šerdis

 

Vienas sėkmingo gydymo raktų – tai tinkamas pluošto ir kompozito sujungimas. Tik “everStick®” produktai turi unikalią, patentuotą giliai įsiskverbiančių polimerų tinklinę struktūrą (IPN). Kliniškai, tai užtikrina geresnės kokybės jungtį, tvirtesnę ir patikimesnę aplikaciją bei puikias naudojimosi savybes.

IPN struktūros pranašumas – su restauraciniu paviršiumi galima dirbti net po galutinės polimerizacijos. Paviršiaus atnaujinimas reikšmingas siekiant užtikrinti geresnę jungtį, kuomet:

• prie danties cementuojama laboratorijoje pagaminta restauracija.

• kai remodeliuojamos ar taisomos skaidulomis sustiprintų kompozitų (FRC) restauracijos.

Dėka IPN struktūros “everStick®” produktai išsiskiria iš kitų prekyboje esamų pluoštinių bei kompozitinių medžiagų.

Iš šio stiklo pluošto gali būti gaminami individualūs kultiniai – kaištiniai įklotai.

 

Burnos higiena su “Vector® Paro”

 

Tai naujos kartos ultragarsinis prietaisas, “Vector® Paro”. Šio prietaiso ultragarso bangos veikia tik apnašas, akmenis ir bioplėvelę, nepažeisdamos sveiko dantų ir dantenų audinio, efektyviai pašalina dantų apnašas ir taip pat užtikrina geriausią įmanomą jautrių audinių apsaugą. Ypač švelnus ir lėtas bangų dažnis leidžia pacientui visos procedūros metu atsipalaiduoti ir nejausti visiškai jokio skausmo ar diskomforto.

   

Procedūros metu ultragarso pagrindu specialus fluidas įvedamas giliai po dantenomis į dantenų kišenę. Taip išvalomos visos susikaupusios bakterijos (krešuliai, granuliacijos, nešvarumai). Atliekant procedūrą su “Vector® Paro” prietaisu, papildomai su vandeniu yra purškiama speciali hidroksiapatito pasta, kuri nupoliruoja šaknį, ko tiesiog neįmanoma padaryti valant dantų akmenis įprastu būdu, ir užpildo danties šaknies kanalėlius. Taip yra sumažinamas danties šaknies jautrumas, išvengiama greito akmenų kaupimosi po dantenomis. Ši technologija pašalina ne tik ligų simptomus, bet ir jų vystymosi priežastis. Jei nėra ypatingų komplikacijų, “Vector® Paro” procedūra trunka vidutiniškai 30-40 minučių. Procedūros su “Vector® Paro” prietaisu atliekamos po profesionalios burnos higienos, praėjus 5-10 dienų, atlikus tik vieną procedūrą, padeda įveikti daugelį problemų ir užkirsti kelią jų pasikartojimui. Procedūra kartojama įvertinus paciento burnos būklę, t.y. labai individualiai.

“Vector® Paro” dantų valymo technologijos pranašumai:

– Naikina patogenines bakterijas ir toksinus, susidarančius dėl jų gyvybinės veiklos.

– Palyginti su kitais nechirurginiais metodais, kruopščiau išvalo periodonto kišenes.

– Išsaugo sveikų audinių vientisumą.

– Skatina greitą dantenų gijimą.

– Neskausminga ir saugi procedūra.

“Vector® Paro” poliravimo pasta užpildo dentino kanalėlius ir dantų emalio mikro įtrūkimus. “Vector® Paro” prietaiso naudojimas nekelia pavojaus sveikatai, todėl ši technologija neturi absoliučių kontraindikacijų. Tačiau yra keletas veiksnių, dėl kurių pirmiausia turite pasitarti su gydytoju:

– Cukrinis diabetas.

– Nėštumas.

– Psichiniai sutrikimai.

– Epilepsija.

– Kraujo ligos.

– Pakilusi temperatūra.

– Miokardo infarktas per pastaruosius šešis mėnesius.

– Vidaus organų transplantacija.

– Širdies stimuliatorius.