lietuviškai  english

Paslaugos

 

   Dantų implantai

   Kaulo priauginimo procedūros

   Minkštųjų audinių plastika

   Protezavimas

   Periodontologija

   Dantų rovimas

   Endodontinis gydymas

   Danties restauracija

   Burnos higiena

Dantų implantai

 

Istorija

 

...Danties pakeitimas į kaulą įtvirtinta atrama nėra nauja koncepcija. Archeologiniai atradimai parodė, kad senovės egiptiečiai ir Šiaurės Amerikos civilizacijos eksperimentavo atstatinėdami prarastus dantis dramblio kaulo bei mediniais rankų darbo dantų pakaitalais. Aštuonioliktame amžiuje dantys buvo pakeičiami išrautais iš kitų žmonių (donorų) dantimis. Implantacijos procedūra buvo atliekama labai grubiai ir rezultatai buvo ypatingai prasti dėl didelės autoimuninės paciento reakcijos. Maža to, tokiu būdu buvo pernešama daugybė infekcinių susirgimų, tokių kaip sifilis, tuberkuliozė. Moderniąją implantologiją pradėjo Brånemark su kolegomis 1969 metais, kai pirmą kartą paskelbė tyrimų duomenis apie titaninius dantų implantus. Nuo to laiko keitėsi titaninių dantų implantų forma ir paviršius, tačiau šis metodas ir toliau lieka patikimas ir populiarus. Šiomis dienomis populiariausi yra šaknie formos dantų implantai.

 

Kas yra dantų implantai?

 

Dantų implantai yra į varžtelį panašūs titano strypeliai, kurie yra įsukami ir įauginami į žandikaulį. Jie pakeičia natūralaus danties šaknį ir atlieka atraminę funkciją, fiksuojant pagamintus danties vainikėlius, tiltus, plokšteles. Dantų implantai gali būti naudojami netekus vieno ar keleto dantų.

Visi dantų implantai turi tą pačią funkciją: eilę metų priimti ir atlaikyti kramtymo jėgą, saugiai ir efektingai ją paskirstyti į aplinkinius audinius. Dantų implantai gali būti naudojami pilnų ar dalinių plokštelių fiksacijai.

 

Kodėl dantų implantai?

 

Daugumoje atvejų pakankamai sveikas žmogus, kuriam buvo išrauti dantys gali būti kandidatas į dantų implantaciją. Amžius paprastai nėra kliūtis. Svarbiausia šiuo atveju yra laikas, nes tuoj po danties išrovimo prasideda žandikaulio atrofija. Sumažėja žandikaulio aukštis ir plotis. Kaulo atrofijos rezultate veidas atrodo senesnis, plokštelės su laikui bėgant darosi vis laisvesnės, gali ne laiku iškristi. Dantų implantų įsukimas sudaro galimybę perduoti kramtymo jėgą kaului, o tai sustabdys patologinę žandikaulio atrofiją.

Praeityje, netekus dantų, defektai buvo užpildomi nenuimamais tiltais arba nuimamomis plokštelėmis. Tačiau ne visi žmonės pripranta ir toleruoja nuimamus protezus arba neturi tiek sveikų dantų, kad būtų galima fiksuoti nenuimamus protezus. Be to, daugumoje atvejų norint fiksuoti tiltus, reikia nušlifuoti arba net devitalizuoti visai sveikus gražius dantis. Naudojant dantų implantus, galima išvengti dantų šlifavimo.

Dantys uždėti ant implantų pagerins Jūsų išvaizdą. Jie tikrai pakeis Jūsų natūralius dantis.

Dantų implantai gali labai pagerinti gyvenimo kokybę tiems žmonėms, kurie dėvi plokšteles. Tiek viršutinė, tiek apatinė plokštelės gali būti tvirtinama prie dantų implantų įsuktų į žandikaulį specialiu užraktu. Jei pacientas negali nešioti plokštelių dėl padidinto pykinimo reflekso arba kitų priežasčių, galima jų atsisakyti ir įsukus implantus fiksuoti prie jų nenuimamus tiltus.

 

Ar aš esu tinkamas kandidatas dantų implantacijai?

 

Dantų implantai vis dėlto nėra tinkami kiekvienam. Kadangi norint įtvirtinti į kaulą dantų implantus reikalinga chirurginė intervencija, pacientas turi būti pakankamai sveikas, turėti sveikas dantenas, turi būti pakankami žandikaulio matmenys, pacientas turi laikytis burnos higienos reikalavimų ir reguliariai lankytis kontroliniams patikrinimams. Jeigu Jūs apsisprendėte dantų implantacijai, gydytojas odontologas Jus nuodugniai ištirs, kad būtų aišku ar tinkate šiai procedūrai.

Norint teisingai suplanuoti dantų implantacijos operaciją, reikalingas detalus rentgenologinis ištyrimas. Tokiam ištyrimui mes naudojame panoraminį ortopantomografą KODAK 9000 3D. Šis aparatas perteikia kokybišką žandikaulio trimatį vaizdą, o tai užtikrina šiuolaikišką dantų implantacijos planavimą.

 


 

Taip pat naudojame intraoralinį dentalinį rentgeno aparatą KODAK 2200.
 

 

Šios skaitmeninės sistemos užtikrina ypač aukštos kokybės rentgeno nuotraukų vaizdą. Be to, naudojant šią diagnostinę techniką, ženkliai sumažinama paciento apšvita rentgeno spinduliais.

 

Implantacijos sėkmė didele dalimi priklauso nuo pacientų pasirinkimo.

 

Absoliučios kontraindikacijos:

Širdies kraujagyslių sistemos ligos (nekontroliuojama hipertenzija, širdies reumatas ir kita), nekontroliuojamas cukrinis diabetas, psichozė – nerealus situacijos ir laukiamų rezultatų vertinimas, piktnaudžiavimas medikamentais ir alkoholiu, inkstų dializė, brendimo amžius, leukemija, imunosupresinės ligos, nėštumas, kaulo ir jungiamojo audinio susirgimai, kepenų ligos, onkologinės ligos

 

 Sąlyginės kontraindikacijos:

Sisteminiai hematologiniai sutrikimai (anemija, granuliocitopenija ir kitos), radiacinis žandikaulių gydymas (5000 radų ir daugiau), plaučių ligos (astma, bronchitis, emfizema), kraujo krešėjimą mažinančių medikamentų naudojimas, psichikos ar psichologiniai sutrikimai, chemoterapija, imunosupresija, hemofilija, cukrinis diabetas, inkstų ir kepenų ligos.

Burnos patologija:

Įvairios burnos ertmės ligos (augliai, cistos, nevietoje stovintys ir neišdygę dantys ir kita), sumažėję dėl atrofijos žandikaulių matmenys, kai negalima atlikti įprastinės implantacijos, žymūs sąnkandos sutrikimai, dantų griežimas, nagų kramtymas ir kiti žalingi įpročiai, bloga burnos higiena, piktnaudžiavimas alkoholiu, rūkymas.

 

Kaip yra atliekama dantų implantacija?

 

Pirmiausia, chirurginės operacijos metu yra įsukami dantų implantai į žandikaulį. Operacija yra atliekama vietinėje nejautroje arba papildomai taikant sustiprintą nuskausminimą. Bet kuriuo atveju implantacijos operacija yra neskausminga. Operacija gali trukti nuo vienos iki kelių valandų. Retais atvejais galima iš karto uždėti laikiną plastmasinį vainikėlį. Kai kuriais atvejais, prieš laikiną protezavimą reikalinga antra maža procedūra, tai yra formuojančios gleivinę atramėlės uždėjimas ant implanto. Tinkamai išformavus dantenas po kelių savaičių kartais galima pagaminti laikiną vainikėlį. Jeigu yra pavojus implanto stabilumui, galima pagaminti nuimamą laikiną plokštelę. implantas turi suaugti su kaulu. Viršutiniame žandikaulyje tai trunka apie 6 mėnesius, apatiniame 3 mėnesius. Svarbiausia, kad implantas šiame periode negautų krūvio, nes bus organizmo atmestas kaip svetimkūnis. Tik po to yra gaminamas pastovus protezas.

 

 

  

 

 

Garantijos

 

Straumann kompanija, gaminanti implantus, duoda jiems garantiją visam laikui.

Nepriaugus implantui, o tai būna 1-2 atvejais iš keturių šimtų, Straumann kompanija duoda naują implantą.