Sekite mus Facebooke!

lietuviškai  english

STILUS OPTIMUS

       dantų implantacijos centras, odontologijos klinika

 

 

 

Paslaugos

Dantų implantai

Kaulo priauginimo procedūros

   Minkštųjų audinių plastika

Protezavimas

Periodontologija

Dantų rovimas

Endodontinis gydymas

Danties restauracija

Burnos higiena

Endodontinis gydymas

 

Endodontinis gydymas, tai yra dantų šaknų kanalų gydymas, atliekamas tuomet, kai danties minkštajame audinyje (pulpoje), sudarytame iš kraujagyslių, nervų ir jungiamojo audinio, yra uždegimas arba infekcija. Dažniausiai uždegimas arba infekcija danties šaknies kanale atsiranda dėl gilaus ėduonies, įskilimų arba įtrūkimų, danties traumos. Jeigu uždegimas arba infekcija negydomi, dantį gali skaudėti ir infekcija gali išplisti į aplinkinius audinius, susiformuoti uždegimas aplink danties šaknį, atsirasti kaulo destrukcijos židinys. Todėl labai svarbu laiku diagnozuoti ligą ir taikyti dantų šaknų kanalų gydymą.

Endodontinis gydymas atliekamas vieno arba kelių vizitų metu, priklausomai nuo danties ir esamos situacijos, kuri įvertinama klinikinio ir radiologinio ištyrimo metu. Svarbu, kad pacientas būtų supažindintas su esama danties būkle, reikalingu gydymu ir galimomis danties prognozėmis.

Endodontinio gydymo procedūra

Nuskausminus dantį anestetikais, uždedama koferdamo sistema, kuri izoliuoja dantį nuo burnos ertmės, tam kad galėtume apsaugoti darbinį lauką nuo seilių, infekcijos patekimo ir taip pat užkirsti kelia odontologinių medžiagų patekimui į burnos ertmę, atveriama danties pulpos kamera, surandamos kanalų įeigos, iš kanalų pašalinami uždegiminiai arba infekuoti audiniai, kanalai platinami rankiniais arba mašininiais instrumentais (priklausomai nuo danties anatomijos sudėtingumo), plaunami dezinfekuojančiais tirpalais ir plombuojami specialia plombine medžiaga (gutaperča). Po endodontinio gydymo danties vainikas atstatomas plombine medžiaga arba protezuojamas, sustiprinant dantį stiklo pluošto kaiščiu.

Šiuolaikinis endodontinis gydymas neįsivaizduojamas be mikroskopo, kuris naudojamas kiekviename endodontinio gydymo etape.

Sėkmingus gydymo rezultatus lemia ne tik kvalifikuotas, kruopštus ir atsakingas gydytojo endodontologo darbas, bet ir paciento bendradarbiavimas ir supratingumas.

Mūsų klinikoje dantų šaknų kanalų gydymas atliekamas naudojant dentalinį mikroskopą, kanalus formuojant naujos kartos mašininiais instrumentais ir plombuojant karšta gutaperča, kuri užtikrina trijų dimensijų kanalų sistemos užpildymą.