Sekite mus Facebooke!

lietuviškai  english

STILUS OPTIMUS

       dantų implantacijos centras, odontologijos klinika

 

 

 

Paslaugos

Dantų implantai

Beskausmis chirurginis gydymas

Kaulo priauginimo procedūros

Protezavimas

Periodontologija

Dantų rovimas

Endodontinis gydymas

Danties restauracija

Burnos higiena

Kaulo priauginimo procedūros

 

Netekus dantų, iš karto pradeda vystytis žandikaulių atrofija, kuri pasireiškia žandikaulio aukščio ir pločio mažėjimu. Kaulo matmenys gali sumažėti ir dėl kitų priežasčių, tokių kaip trauma, ilgai neišrauti klibantys dantys, defektai atsirandantys aplink “seno stiliaus” dantų implantus, atlikus cistų ar auglių pašalinimo operacijas. Defektai atsiranda esant periodonto patologijai, nesugydžius dantų šaknų kanalų. Planuojant implantacijos operaciją, yra įvertinamas žandikaulio aukštis ir plotis. Jeigu šie matmenys yra nepakankami, implantuų panaudojimo galimybė yra ribota. Šiuo atveju galima pritaikyti žandikaulio kaulo atstatymo metodą, kurio esmę sudaro savo kaulo (autogeninio kaulo) arba kaulo pakaitalų priauginimas defekto vietoje. Kaulo pakaitalai ne tik atstato defektą, bet sudaro sąlygas pačiam organizmui atstatyti prarastą kaulą. Šis naujas kaulas sutvirtina priauginamą sritį, formuodamas jungtį tarp kaulo pakaitalo ir savo kaulo. Laikui bėgant, naujai suformuotas kaulas pakeis kaulo pakaitalą.

 

Reguliuojama kaulo regeneracija (RKR)

 

Ši procedūra nukreipta tam, kad atstatyti žandikaulių trūkstamą kaulą ir sudaryti sąlyga tinkamam protezavimui ir ypač dantų implantacijai. Tai atliekama naudojant kaulą arba kaulo pakaitalus ir biologiškai suderinamas membranas, kurios neleidžia įaugti į defekto vietą minkštiems audiniams ir sudaro sąlygas kaului regeneruoti. RKR gali būti atliekama įvairiose žandikaulio vietose, naudojant įvairias technikas (“onlay”, “sandvich” ir kitos). RKR gali būti naudojama žandikaulio paruošimui prieš implantaciją (vėlyvoji implantacija) arba kartu su implantcija (vienmomentinė implantacija).

 

 

 

Sinuso dugno pakėlimo operacija:

 

Viena iš dažniausiai naudojamų kaulo priauginimo operacijų yra sinuso dugno pakėlimo operacija. Ši operacija yra atliekama tik viršutiniame žandikaulyje. Žmogui senstant viršutinio žandikaulio sinusai didėja, atrofuojasi kaulas, esantis viršutinio žandikaulio alveolinėje ataugoje. Tai nėra patologinė būklė, priešingai, tai atsitinka beveik kiekvienam. Šis procesas yra vadinamas viršutinio žandikaulio sinusų oringumo padidėjimas. Praradus dantis, esančius šioje srityje, gali iškilti sunkumų dantų implantacijai atlikti. Šiuo tikslu buvo sukurtas kaulo priauginimo metodas, kurio eigoje yra pastorinama sinuso apatinė sienelė arba kitaip sakant pakeliamas sinuso dugnas. Priaugus kaului po 6-8 mėnesių gali būti atliekama dantų implantacija. Sinuso dugno pakėlimas ir dantų implantacija gali būti atliekama vienu metu, jei viršutinio žandikaulio sinuso sienelė yra pakankamai stora, kad įsukus implantą, jis būtų stabilus.