Sekite mus Facebooke!

lietuviškai  english

STILUS OPTIMUS

       dantų implantacijos centras, odontologijos klinika

 

 

 

Paslaugos

Dantų implantai

Beskausmis chirurginis gydymas

Kaulo priauginimo procedūros

Protezavimas

Periodontologija

Dantų rovimas

Endodontinis gydymas

Danties restauracija

Burnos higiena

Periodontologija

 

Kas tai yra periodonto ligos?

 

Žodis “periodontitas” reiškia “supančių dantį audinių uždegimas”. Periodonto ligos yra mikroorganizmų sukeltos infekcijos, kurios suardo danties raiščius ir aplink dantį esantį kaulą, o tai yra danties stabilumo garantas.

Bakterijų išskirti toksinai patenka į dantenas ir organizmo imuninės-apsauginės ląstelės sukelia uždegiminę reakciją, kuri turi apsaugoti organizmą nuo įsibrovėlių. Uždegimo rezultate dantenos atsiskiria nuo danties ir susidaro plyšys, kurį priimta vadinti “dantenų kišene”. Paprastai kišenių gylis yra 1-3 mm. 4-5 mm gylio kišenės turi būti stebimos higienisto arba odontologo. Jeigu laikui bėgant dantenų kišenės didėja, reikia konsultuotis dėl dantenų pažeidimo sunkumo laipsnio ir galimo chirurginio periodonto gydymo. Daugumai žmonių (apie 80%), kurie yra vyresni nei 35 metai, serga periodonto ligomis. Pradinės periodonto ligų stadijos yra neskausmingos. Todėl pacientai kartais nekreipia į jas reikiamo dėmesio, o tai gali sukelti minkštųjų audinių bei kaulo destrukciją bei danties paslankumą ir iškritimą.

O štai kokie yra pagrindiniai periodonto ligų simptomai:

– kraujuojančios dantenos valant dantis,

– pastovus blogas burnos kvapas,

– raudonos, patinę ir jautrios dantenos,

– dantenų pūliavimas, paliekantis blogą skonį burnoje,

– apnuogintos dantų šaknys,

– pasikeitusi dantų padėtis ir sąnkanda,

– atsiskyrusių ir klibančių dantų iškritimas

 

Jeigu Jūs pastebėjote, kad turite šių simptomų, Jums reikia kreiptis į gydytoją odontologą, detaliam burnos ištyrimui ir gydymui.

 

Periodonto gydymas

 

Kadangi periodonto ligos yra neskausmingos, Jūs galite net nežinoti, kad turite šią problemą. Dantenų ligas sukelia apnašos – prilipusi prie dantų paviršiaus mikroorganizmų plėvelė. Mikroorganizmai išskiria toksinus, kurie pažeidžia dantenas. Ankstyvoji dantų pažaidimo stadija yra vadinama gingivitu. Šiuo atveju dantenos būna paraudusios, patinę, lengvai kraujuoja. Šioje stadijoje esanti liga yra grįžtama ir gali būti išgydyta, pradėjus teisingai taikyti burnos higienos procedūras.

Labiau išplitusi ir sunkesnė dantenų patologija yra periodontitas, kuris sukelia didesnį dantenų ir aplinkinio kaulo pažeidimą. Dantys gali pasidaryti paslankūs, iškristi patys arba juos išraus odontologas.

 

Nechirurginis periodontito gydymas

 

Šaknų apnašų nuvalymas ir poliravimas. Mechaniniais instrumentais arba ultragarsiniu aparatu yra nuvalomos kietos ir minkštos dantų šaknų apnašos, esančios periodonto kišenėse.

 

Dantų šaknų apnašų valymas. ši procedūra yra skirta pašalinti toksinus, mikroorganizmus, minkštą ir kietąjį apnašą nuo visų dantų šaknų paviršių, įskaitant ir dantų kišenę.

Šios procedūros privalumai:

– Ultragarsinis aparatas valo ir kartu gydo dantenas.

– Sustabdo pavojingų bakterijų dauginimąsi.

– Padeda dantenoms ar dantenų kišenės sienelei vėl stipriai priglusti prie lygaus.

– Šaknies paviršiaus ir išvengti danties praradimo.

– Sustabdo tolimesnį kraujavimą iš dantenų.

– Sumažina dantenų patinimą.

– Sumažina diskomfortą.

– Sustabdo dantenų smukimą ir tuo pačiu dantų šaknų jautrumą.

– Sustabdo kaulo tirpimą.

– Padeda išvengti danties praradimo dėl dantenų susirgimo.

 
     

Šaknies poliravimas. Šios procedūros metu danties šaknis įvairiais instrumentais, šepetėliais ir pastomis yra nugramdoma, išlyginama. Dėl to dantenos tvirčiau priglunda prie dantų šaknų, kurios yra švarios ir lygios. Taip išvengiama danties paslankumo ir praradimo.

Kadangi ši procedūra yra atliekama giliai po dantenomis, ji gali būti atliekama nuskausminus dantenas vietiniu anestetiku. Norint sėkmingai atlikti šaknų poliravimą, kartais prireikia dviejų apsilankymų.

 
     

Antibiotikai. Kadangi periodontitą sukelia mikroorganizmai, gali būti skiriami antibiotikai. Antibiotikai skiriami tabletėmis arba vietiškai, į dantenų kišenes dedant specialias antibiotikų juosteles. Antibiotikų juostelės gali būti naudojamos kartu su dantų šaknų valymu ir poliravimu. Jie yra dedami į dantenų kišenes ir išimami po 7-10 dienų. Antimikrobiniai burnos skalavimai taip pat gali būti sėkmingai naudojami, nes jie trukdo dantų apnašoms susidaryti.

Sąnkandos korekcija. Neteisinga sąnkanda gali skatinti kaulo tirpimą. Dantis galima pašlifuoti ir dantys geriau funkcionuos. Galima naudoti specialias nuimamas kapas, kurios apsaugos dantis ir atpalaiduos kramtomųjų raumenų įtampą.

Dantų įtvėrimas. Ši procedūra sutvirtina silpnus, paslankius dantis, sujungiant juos į vieną lanką. Dantys tampa stabilesni, kramtymas yra komfortiškesnis.

 

Chirurginis periodonto gydymas

 

     
     

Lopo operacija. Yra atskiriamos dantenos nuo dantų šaknų, suformuojant dantenų “lopą”. Pašalinamas uždegiminių dantenų perteklius. Rezultate sumažėja dantenų gylis ir atsiranda galimybė užlaikyti švarias dantenų kišenes.

Atliekant lopo operaciją, taikoma vietinė nejautra, tačiau gali būti taikoma vietinė nejautra su sustiprintu nuskausminimu. Operacijos eigoje atliekami maži įpjovimai dantenose, kad būtų galima apnuoginti dantų šaknis ir kaulą. Kruopščiai išvalomos granuliacijos, ištiriamas kaulas. Kartais reikia atlikti kaulo formavimą, naudoti kaulo pakaitalus, kad suformuoti reikiamą kaulo ir dantenų formą, užtikrinti tinkamą gijimą. Viską atlikus, dantenos yra susiuvamos.

Ši operacija atliekama maždaug per 1-3 valandas, priklausomai nuo operacijos apimties. Paprastai atliekama vieno žandikaulio lopo operacija. Siūlės yra išimamos po 7-10 dienų, skiriami nuskausminantys preparatai, antibiotikai. Burnos higienistė duoda konkrečias instrukcijas dėl burnos higieninės priežiūros.

Gingivektomija. Dalinis dantenų pašalinimas, kai uždegiminės dantenos išbujoja, karujuoja. Jeigu tokios dantenos nebus chirurgiškai gydomos, susiformuos dantenų kišenės, kurias bus neįmanoma švriai užlaikyti.

Kaulinio audinio kontūravimas. Ši procedūra taikoma kai reikia išlyginti alveolinės ataugos kaulo negilius įdubimus ar iškilimus, atsiradusius uždegimo ir kaulo tirpimo rezultate.

Reguliuojama kaulo regeneracija. Atliekamas kaulo priauginimas panaudojant kaulo pakaitalus ir specialias biologines membranas, kurios sudaro sąlygas kaulinio audinio augimui ir stabdo minkštųjų audinių įaugimą į defektą. Tokiu būdu siekiama atstatyti dėl uždegimo prarastą alveolinės ataugos kaulą.

Kaulo priauginimas. Kartais, alveolinės ataugos kaulo atstatymui gali būti naudojami kaulo pakaitalai ar savo kaulo fragmentai. Jie dedami į kaulo defektus, kur yra skatinamas savo kaulo peraugimas ir atsistatymas. Šiuo atveju biologinės membranos yra nenaudojamos. Jas dalinai atstoja nepažeistas antkaulis, kuris uždengia kaulinį audinį.

     
     
   

Minkštųjų audinių priauginimas. Jeigu dantenos yra labai nusmukę nuo dantų šaknų, galima taikyti dantenų transplantaciją, perkeliant gleivinę iš gomurio. Tai dalinai sustabdys tolimesnį dantenų smukimą nuo dantų šaknų.